Endodoncja - leczenie kanałowe

Kiedy bakterie próchnicy pokonają pierwsze warstwy ochronne zęba - szkliwo i zębinę, przedostają się do unerwionej i ukrwionej miazgi zęba powodując w niej nieodwracalny stan zapalny. Stanowią wówczas zagrożenie nie tylko dla zęba ale również dla całego organizmu w szczególności stawów, serca, nerek oraz innych narządów. Leczenie kanałowe polega na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z korony i kanałów zęba oraz wypełnieniu odpowiednim materiałem, najczęściej gutaperką.
 

W naszym Centrum Stomatologicznym leczenie kanałowe odbywa się pod mikroskopem. Oferujemy laserową dezynfekcję kanałów, zaś za ich szczelne wypełnienie odpowiada system Elements Free.

Każdorazowe leczenie kanałowe wymaga wykonania zdjęcia RTG przy użyciu radiowizjografii Vatech, natomiast wykonanie tomografii komputerowej 3D pozwala na dokładną analizę leczonego zęba.
 

Po leczeniu kanałowym zaproponujemy wykonanie odbudowy korony zęba.

Często zadawane pytania

Kiedy stosujemy leczenie kanałowe?
Kiedy bakterie próchnicy pokonają pierwsze warstwy ochronne zęba - szkliwo i zębinę, przedostają się do unerwionej i ukrwionej miazgi zęba powodując w niej nieodwracalny stan zapalny. Stanowią wówczas zagrożenie nie tylko dla zęba ale również dla całego organizmu w szczególności stawów, serca, nerek oraz innych narządów.
Na czym polega leczenie kanałowe?
Jak wygląda procedura leczenia kanałowego?
Jaki czas należy przewidzieć na leczenie?
logo-medspec-w-220
logo-medspecdental-w-220
MEDSPEC.medycyna
MEDSPEC.dental

81-754 Sopot
ul. Grunwaldzka 36 A

Lecznictwo

Informacje dla pacjenta

© 2024 MEDSPEC.dental Medycyna Specjalistyczna ZOZ Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
MEDSPEC.dental
MEDSPEC.medycyna
MEDSPEC.dental
81-754 Sopot
ul. Grunwaldzka 36 A

tel. +48 58 551 49 44
tel. +48 58 551 74 55
tel. +48 58 555 01 39
e-mail: rejestracja@medspec.pl